Ние ја отвораме вашата врата кон иднината

ПРЕДУЧИЛИШНА
ПРОГРАМА

Низ нашата прогресивна предучилишна програма кај вашето дете на возраст од 4 до 5.5 години, ќе се развијат неговите когнитивни, социјално-емоционални и физички карактеристики.

ПРЕДУЧИЛИШНА
ПРОГРАМА

ОСНОВНО
ОБРАЗОВАНИЕ

Следејќи ги најновите трендови во образованието Максимилијан имплементира највисоки стандарди во меѓународната програма за основно образование.

ОСНОВНО

ГИМНАЗИСКО
ОБРАЗОВАНИЕ

Програмите се внимателно дизајнирани и прогресивни, овозможувајќи им на учениците од 14 до 19 годишна возраст, јасно трасирана патека до успех на академско и професионално ниво.

ГИМНАЗИСКО

Дознај повеќе

Mеѓународно Училиште Максимилијан е светско IB училиште. IB светските училишта имаат заедничка филозофија и тоа посветеност на постојано подобрување на целокупниот образовен процес и креирање на икнлузивна средина составена од ученици кои споделуваат моќна визија за подобро општеество.

Кучни Факти За Училиштето

јазик на изведување на наставата: Англиски

број на ученици во паралелките: 10

возраст на ученици во училиштето: 5-18

застапеност на преку 20 националности

ЈАЗИЦИ КОИ ШТО СЕ ИЗУЧУВААТ: АНГЛИСКИ, МАКЕДОНСКИ,ФРАНЦУСКИ, ГЕРМАНСКИ И МАЈЧИН ЈАЗИК НА УЧЕНИЦИТЕ

ШТО ИМААТ ДА КАЖАТ РОДИТЕЛИТЕ ЗА НАС

Ден во Максимилијан

Искусете ден во меѓународно училиште Максимилијан.

За нас

Ние обезбедуваме место за учење и живеење.

Обезбедете најдобро образование за вашето дете.

Кариера

Дали сакате да бидете дел и да работите во Максимилијан?

“ЕДУЦИРАЈТЕ ГИ ДЕЦАТА ЗА ДА НЕ БИДЕ ПОТРЕБНО ДА ГИ ЕДУЦИРАТЕ ВОЗРАСНИТЕ.” - АБРАХАМ ЛИНКОЛН